Јајца на шкотски начин: Рецепт кој го воодушеви светот!

28 декември, 2020
347521_x8_f (1)


Состојки:

6 варени јајца

500 гр мелено месо

сол и бибер

кора од еден портокал

свеж магдонос

сушена жалфија

лажица сенф

50 гр брашно

презла

2 јајца за обложување

масло

Подготовка:

Измешајте мелено месо со магдонос, жалфија, лажица сенф, кора од портокал, сол и други зачини по вкус. Завиткајте ја смесата со мелено месо околу секое излупено, варено јајце и проверете дали слојот (околу 5-7 мм) е рамномерен. Се тркалаат едно по едно јајце во брашното, потоа во јајцата и презлата и се пржат во длабоко масло. Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber