КАКО ДА БИДЕТЕ ГЛУП НА ТИК ТОК? Таа сакаше да докаже дека маските немаат корист, а се случи спротивното, еве што направи!

18 декември, 2020
маски

Предизвикот на Тик Ток, на социјалните мрежи, уште еднаш покажа дека хируршките маски можат да го намалат ширењето на вирусот корона.

Сара Џејмисон смисли свој начин на докажување што треба да докаже дека маските не штитат од капки што се шират низ воздухот со голема брзина.

Имено, во спорното видео, Сара ја повлече маската преку тушот а потоа ја испрска, докажувајќи дека вирусот се шири покрај маската.

„Кој друг кива вака“? Ова се само некои од коментарите на луѓето кои биле шокирани од нечија глупост.

Имаше и такви кои и испратија јасна порака на Сара дека треба да добие соодветна заштита за нејзиниот син и да не ги користи оние маски што самата ги скрои, а кои очигледно не се според стандардите како што треба да се направат.

Сепак, на едно од видеата, во кое корисникот стави маска на тушот, што доста добро го издржа притисокот на водата, по што шокирано потврди дека „маските навистина работат“, одговорија бројни лекари, кои одговорија едноставно и кратко. : “Ние ви рековме!”

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit