Како да направите пица како од ПИЦЕРИЈА?! Еве еден едноставен ТРИК што сигурно не сте го знаеле!

25 ноември, 2020
pica-naslovna

Вистинска италијанска пица која сите сонуваме да ја направиме дома.

Ние веруваме дека знаете дека првата вистинска пица беше јадење што потекнува од Италија, и дека беше сиромашно јадење, бидејќи нејзините состојки беа направени од отпад од претходните оброци.

Но, со текот на времето, овој вид на храна се искачи на завидна позиција и стана едно од најпопуларните јадења во светот.

Веројатно многу пати сте се обиделе да направите пица дома, но никогаш не излегува како онаа од пицерија.

Тајната е во едноставен трик!

Непосредно пред крајот на печењето (5 минути пред да заврши), изматете една жолчка со 2 лажици масло со вилушка и прелијте ја со пицата. Вратете го да се пече уште 5 минути и ќе добиете совршена пица!

Уживајте!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit