Како да пиете цела ноќ без да се опиете?

28 декември, 2020
пија

Се разбира, ситуациите во кои одиме на пијалок со цел да се опиеме не се вообичаени или препорачани, но понекогаш едноставно се случуваат

Таквите ситуации можат брзо да станат многу непријатни (а понекогаш и опасни), затоа не заборавајте да го научите овој корисен трик пред да излезете со пријатели или да одите на свадба.

Ако немате висока толеранција кон алкохол, квасецот може да ви помогне! Се чини дека сувиот квасец, кој често се користи за подготовка на печива, содржи група на ензими кои помагаат во разградување на молекулите на алкохол (кои инаку би биле токсични за нашето тело).

Црниот дроб е нашиот единствен орган кој произведува доволно ензими за разградување на алкохолот, но таа количина не е доволна за да се спречи пијана состојба. Сепак, клучно е да се консумира квасец пред да се консумира алкохол, бидејќи тоа ќе им овозможи на ензимите да го нападнат алкохолот пред да дојде до вашиот крвен систем и црниот дроб.

krigle-s-pivom

Како да спречите мамурлак?
Ако сепак претерате со алкохол, постојат начини на кои можете да избегнете непријатен мамурлак следниот ден – витамини, здрави оброци, многу вода и избегнување на темни алкохолни пијалоци. Потењето и вежбањето исто така можат да помогнат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber