Како да потрошите 500.000 евра за две недели карантин? Марк Волберг го има одговорот!

13 декември, 2020
1367928

Актерот Марк Волберг е во Австралија за да снима реклама за позната компанија за обложување и коцкање. Австралиските власти инсистираат секој патник да помине карантин по пристигнувањето во нивната земја, а Валберг реши да потроши 500.000 евра за тоа.

Австралиските власти го определија и местото каде што Валберг и неговиот тим треба да бидат ставени во карантин, но луксузниот хотел што му беше понуден на актерот не беше доволно добар, па тој побара од австралиските власти дозвола да се изолираат со тимот во луксузниот град Бајрон Беј на брегот.

Според „Дејли меил“, самоизолацијата на ова место започнува околу 7 илјади евра за една ноќ, но во цената е вклучена и дневна и ноќна заштита која се состои од двајца полицајци, кои покрај чувањето на ѕвездата, ќе се погрижат тој да го почитува протоколот за карантин.

Приватна амбуланта е исто така таму, а лекувањето, со сите дополнителни трошоци на Валберг, или на продуцентската компанија, ќе чини скоро половина милион долари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit