Како да заработите пари во денешно време

30 август, 2020
4b6448d6140a3c2d5fdccbd15ccc90998e6c607f_articlemain

Сè што ви треба е телефон

1. Инвестирајте во … себе

Започнете да заштедувате мали износи. Не мора секој месец да внесувате илјадници денари во вашата заштеда, доволно е да одвоите 500 или 1000 денари од вашата плата. И заборавете на нив. И да започне да го прави тоа автоматски, секој месец. Годините ќе поминат и малите износи ќе се претворат во убава сума.

2. Инвестирајте и во акции

Немате пари да фрлите за да инвестирате во акции? И не ви треба. Апликациите како SoFi ви дозволуваат да купите „парче“ акција, така што ќе влезете во играта и со мали количини. Може да станете акционер на Тесла за само 1500 денари.

3. Побарајте помош од „финансиски асистент“

Што е тоа? Не грижете се, не е видовитиот Милан и неговата позната „финансиска магија“. Во САД е можно да се користат услугите на сервисот Трим, кој автоматски наоѓа подобри „зделки“ за разни услуги.

* Друг совет: ставете кредит на мраз. Не, не мислиме на замрзнување на отплатата на заемот – само замрзнување на кредитот. Поточно, кредитните картички. Наполнете пластичен сад за чување храна со вода, ставете кредитни картички во него, покријте го садот и ставете го во замрзнувачот. На тој начин ќе можете да дојдете до картичките ако имате многу проблеми, а ако нема – кој ќе чека да се стопи мразот?!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris