Како изгледаше Јелена Џоковиќ пред да се омажи за Новак: Таа целосно го смени лицето!

29 декември, 2020
јеле

Сопругата на најдобриот српски тенисер и директор на фондацијата Новак Џоковиќ, Јелена Џоковиќ е една од најпознатите жени во Србија од 2014 година, кога се омажи за Новак. Сепак, оттогаш, нејзиниот животен стил подеднакво го привлекува вниманието на јавноста.

Имено, Јелена со години е на диета на растителна основа, а на својот профил на Инстаграм често споделува совети и рецепти за оброците што ги консумира секој ден. Покрај тоа, уште во април, во вклучувањето во живо на Инстаграм, таа откри дека и нивните деца се на диета од растителна основа.

Стефан имаше нормална диета со месо и риба првата година и половина, а потоа се префрли на диета од растителна основа и е многу добра и многу здрава, а Тара е од почеток до крај, само на диета од растителна основа, фала му на Бога што никогаш не сме имале проблеми со нејзиното здравје.

Децата се целосно на растителна диета, без никакви проблеми, јадат компири како луди и краставици и моркови. Им давам многу смути и зелена боја, ги бледнем сите, некои деца се генијалци и јадат сè одма, моите деца сè уште не јадат зелени салати, но не паничам затоа што им давам преку додатоци или шејкови. И ние не пржиме, готвиме, тие јадат варен компир или пире од компири – опиша Јелена.

Сепак, токму поради ваквиот начин на исхрана, самата Јелена честопати е мета на критики, а додека некои и замеруваат што изгубила многу килограми во последно време, како и дека диетата и е „екстремна“, други веруваат дека никогаш не изгледала подобро!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber