Кармички врски: Пред да се сретнат, луѓето имаат претчувство за тоа

27 декември, 2020
dreamstime-m-201140716

Љубовниот живот честопати е преполн со проблеми кои во повеќето случаи се јавуваат поради несогласување. Но, многу често проблемот не е во партнерите, туку во околностите во кои тие се наоѓаат

Кога има несогласување во љубовта, често можеме да помислиме дека универзумот ни испраќа знак дека оваа љубов едноставно нема иднина или веројатно не е наменета за нас. Но, тогаш зошто универзумот ги обедини овие две души?

Покрај кармичките врски во кои влегуваме, постои и врска помеѓу душите на паровите, како и роднините духови. Сите овие врски имаат различни функции и улоги.

Кога ќе разбереме на кој тип на врска припаѓа нашата, ќе разбереме зошто влеговме во љубовна врска и што можеме да очекуваме од неа.

Постојана нестабилност

Најчестите односи во кои влегуваме се љубовно-кармички врски. Кога двајца луѓе кои влегуваат во кармичка врска се видат за прв пат, веднаш добиваат чувство како да веќе се сретнале некаде. Тие се чувствуваат блиски и имаат силна привлечност и обично страст.

Но, врските како оваа секогаш доаѓаат во проблеми. Иако партнерите се силно поврзани, конфликтите и несогласувањата меѓу нив стануваат сè потешки. Ниту околностите не помагаат. Страстите и желбите се силни, но се чувствуваат како универзумот да не дозволува овие души да бидат заедно во мир.

Се врзуваат едни со други, а потоа следува драма.

Ништо не оди лесно. Како што минува времето и страстите се смируваат, кармата полека почнува да се расплетува. Ако емоциите се премногу силни, страста може да ја задржи силата, дури и да се зголеми, но конфликтите и недоразбирањата се неизбежни. Во некои врски, постои физичка конфронтација.

Сè е пренагласено, од љубов, секс до страдање и болка. Интензитетот на овие спротивности е најсилната карактеристика на кармичката љубов. Некои од симптомите на кармичка врска се кога некој ќе нè исцрпи и повреди емоционално, енергично, психички и физички.

Губење на партнер

Првата средба, во која се чувствува силна привлечност, полека се претвора во драма. Друг индикатор за кармички врски е дека душите се сретнале, можеби дури и поминале и не влегле во врска едно време, но само многу подоцна. Станува збор за нив, несвесно бегаат едни од други, бидејќи на потсвесно ниво душата знаеше дека горко-слатката драма ќе го земе својот данок.

Честопати беа на истите места, но поминуваа едни покрај други. Бидејќи станува збор за кармичка врска, кога ќе созреат околностите потребни за душите да поминат низ одредено искуство, тие ќе се спојат со некоја чудна сила.

Сè ќе се случи скоро преку ноќ. Така тие се врзуваат и паѓаат во кармички вртлог кој понекогаш ги влече на дното, а понекогаш ги фрла на површината. Понекогаш тие се длабоко во бездната, а понекогаш и на седмото небо.

Честопати се плашиме дека саканата личност ќе нѐ напушти, предаде или измами. Затоа постојано прашуваме, проверуваме, бараме ветување дека нашиот партнер ќе остане со нас засекогаш, дека нема да нè напушти под никакви околности. Постои нездрава, но слатка опсесија со партнерот.

Обично се случува таа личност да го изгуби сегашниот партнер во минатиот живот. Остана забележан некаде во нејзината потсвест. Затоа се плаши да не го изгуби партнерот повторно, па може да се случи да го напушти токму од таа причина, не можејќи да го издржи притисокот на страв и неизвесност.

Разделба без жалење

Во таква врска, не може да се воспостави цврста и стабилна врска. Без оглед колку и двајцата се трудат и вложуваат во оваа врска, ваквите љубови секогаш се поврзуваат со страдања. Тешко дека се сложуваат, а уште полошо е кога ќе раскинат. Затоа има чести прекини, потоа враќања и слично. Дури и кога ќе решат да се откажат од сè, повторно судбината некако ги обединува. Сето ова може да трае неколку години.

Астролошки гледано, со тоа што не се предаваат и несебично давање, па дури и кога се свесни дека нивната заедничка иднина е скоро невозможна, партнерите треба да знаат дека на овој начин им се чисти кармата. Така, душите се ослободуваат од долговите пренесени од претходниот живот.

Колку трае кармата меѓу нив?

Најчесто додека не си ги отплатат долговите едни на други. Ако на вистински начин, без незадоволство, болка и префрлување, дојде до разделба, тогаш кармичкиот долг меѓу двете лица е завршен.

Долгот се отплаќа кога веќе нема лоши емоции, омраза и страдања. Кога партнерите можат да се погледнат во очи без лоши мисли, односно кога ќе се сетат само на убавите работи што ги доживеале.

Заклучокот е дека кармичките врски завршуваат или со целосно предавање, или со разделба без лоши чувства. Ако врската е расипана и се уште се чувствува љубов, страст, горчина и болка, кармичкиот долг не се враќа, а лицата некогаш повторно ќе се сретнат и ќе ја продолжат својата љубовна драма.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber