Ким Кардашиан во солзи: “Сега не сум добро. Го убија…”

12 декември, 2020
16360488785fd3709c9501b717471523_v4_big


САД во четвртокот го егзекутираа осудениот криминалец Брендон Бернард (40), и покрај гласните протести. Меѓу оние кои се бореа за неговиот живот беше и Ким Кардашиан, која цел ден одбројуваше до егзекуцијата, и откри дека се слушнала со него на телефон.


“Сега не сум добро. Тие го убија Брендон. Тој го реформираше својот живот. Тој беше полн со надеж и беше позитивен до крај. ‘Жал ми е што тој повреди други луѓе. Ме повика неговиот адвокат кој го направи последниот повик со него. “Ми рече дека Брендон рече дека ме сака и сака да ми се заблагодари. Тој рече дека не се чувствува премногу клаустрофобично”, напиша Ким откако дозна за егзекуцијата.

Пет часа порано, таа напиша дека разговарала со Бернард за последен пат и дека тоа е најтешкиот повик во нејзиниот живот.


“Несебичен како и секогаш, помисли на своето семејство и се загрижи дали се добро. Ми рече да не плачам затоа што борбата не е завршена. Кога ми рече дека е клаустрофобичен и дека му понудиле седатив за смирување пред да го убијат, се изгубив. Морав да го исклучам микрофонот на телефонот за да не ме слуша како плачам “, напиша таа.

„Тие го планираат неговото убиство и ништо не можеме да сториме во врска со тоа“, напиша таа пред тоа.

“Еден час до егзекуцијата на Брендон Бернард. Во Америка е Ден на човековите права и ние ќе погубиме некој што имал 18 години за време на злосторството, не е убиец и оттогаш се сменил. Срамота”, коментира таа.

Бернард беше осуден на смрт во 2000 година, заедно со неговиот соучесник Кристијан Вијалва, за кражба на автомобили и двојно убиство во Тексас. Соучесникот на Вијалва киднапирал и пукал во парот од непосредна близина, додека тие лежеле во багажникот на автомобилот.

Потоа Бернард го запали автомобилот. За време на злосторството, Бернард имал 18 години, а Вијалва 19 години. Тројцата други вклучени во киднапирањето и убиството не биле полнолетни кога се случило злосторството и избегнале смртна казна. Двајца веќе се ослободени од затвор.

Петмина поротници од судењето на двајца мажи го поддржаа барањето на Бернард за помилување, велејќи дека неговите адвокати направија лоша работа бранејќи го на судењето. Иако сè уште веруваат дека и Бернард и Вијалва се виновни, тие рекоа дека се чини дека Бернард немал намера да ја убие двојката.

Половина милион луѓе ја потпишаа петицијата со барање од претседателот Доналд Трамп да ја замени казната со доживотен затвор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit