Кинески хороскоп за 2021 година: Еве кој ќе биде среќен, и кој ќе треба да работи напорно за да успее!

2 декември, 2020
хор

Годината со која се збогуваме беше годината на Стаорците, што обично значи обновување и можност за успех во нови потфати. Но, се соочивме со големи промени што не ги очекувавме. Политичките превирања, социјалните немири, економскиот пад и глобалната пандемија што се случува еднаш во сто години сериозно ги променија нашите животи.

Иако многумина со право ќе кажат дека 2020 година беше година на катастрофа со епски размери, тоа исто така ни даде можност да се промениме себеси и светот на подобро.

Секоја кинеска хороскопска година е дефинирана од еден од петте елементи. Следната 2021 година ќе биде година на Бафало, а нејзината порака е јасна – успехот ќе дојде кај оние кои напорно работат.

Астрологот Сузан Левит направи предвидувања за секој знак. Погледнете што ве чека во 2021 година.

Стаорци

Година на раѓање: 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020 година

Следната година Стаорци: 2032 година.

Ова се тешки времиња, затоа не се надевајте дека сè што сакате ќе „падне од небото“. Но, тоа не значи дека следната година ќе биде слаба со убави настани.

Ако сакате да успеете на работа, ќе мора да работите понапорно. Бафалото е животно што е вредно, и го очекува истото од другите – да биде упорен, постојан и да гори на работното место.

Бафало

Година на раѓање: 1913, 1925, 1937,1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 година

Следната година Бафало: 2021 година.

Пред вас е година во која ќе можете да уживате во плодовите на вашиот труд. Исто така е одлична година да стапите во брак, да создадете семејство и да имате дете.

Страдавте многу претходните години, но исто така научивте многу и сега треба да уживате во подароците што небото ви ги испраќа како заслужена награда.

Тигар
Година на раѓање: 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Следната година на Тигарот: 2022 година.

Ова е година кога ќе треба да се посветите на завршувањето на започнатата работа и исполнување на ветувањата што ги дадовте. Вметнете ја целата ваша сила, затоа што ако сега се коцкате со шансите на кои сте работеле претходните години, никогаш повеќе нема да можете да ги реализирате.

Воздржете ја својата експлозивна природа, бидете повеќе скроти и подгответе се да започнете ново поглавје во вашиот живот во 2022 година.

Зајак
Година на раѓање: 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011 година

Следната година зајак: 2023 година.

Другите ќе очекуваат многу од вас, и ќе мора да почекате за заслужените награди. Ова може да изгледа фрустрирачко, но не дозволувајте околностите да ве скршат.

Бидете трпеливи и не донесувајте избрзани одлуки.

Змеј
Година на раѓање: 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012 година.

Следната година Змеј: 2024 година.

Оваа 2020 година беше прилично добра за вас, а ниту следната нема да биде лоша. Ве чекаат месеци на постојан напредок, но ќе мора да се вклучите малку повеќе.

По природа сте сонувач, но шефовите нема да имаат разбирање за тоа. Во годината на Бафалото нема да стигнете далеку ако не сте фокусирани и приземни.

Змија
Година на раѓање: 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013 година

Следната година Змии: 2025 година.

За разлика од она што ви се случи во 2020 година, во 2021 година ќе имате повеќе среќа на сите полиња.

Само внимавајте да не претерувате со другите луѓе – во тој случај може да бидете длабоко разочарани.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit