Кој е сексуалниот предатор кој ја силувал глумицата? Одговараат луѓе од филмската индустрија.

30 август, 2020

Макса Катовиќ, Гага Антонијевиќ, Мима Караџиќ и многу други проговорија за случајот со Даниела Штајнфелд и сите се согласуваат за една работа!

Документарецот на Даниела Штајнфелд „Излечи ме“, во кој актерката што ја напушти Србија за Америка во екот на славата и многу години подоцна откри дека била силувана од „моќен човек од филмската индустрија“.

Даниела не го откри идентитетот на човекот во филмот, кога многумина тврдат дека тој е познат во филмските кругови како сексуален предатор. Актерката беше отворено поддржана од нејзините колеги и беше советувана да каже кој е силувачот, во меѓувреме повторно отиде во Америка, а сега мажите, некои од највлијателните луѓе во домашниот филм, излегоа и одговорија на прашањето: кој е моќниот човек кој е силувал актерка?

„Навистина не сум во тек, дури и не знам кои се моќните луѓе на српската кинематографија“, кратко одговори актерот Мима Караџиќ на прашањето што го постави новинар од весникот „Курир“.

“Му благодарам на Курир што инсистираше на оваа важна тема. Страшно е она што и се случи на Даниела, но е присутно во сите сфери на општеството. Важно е таа да излезе со име, особено ако има снимка. Инаку, не е добро да се прават вакви сериозни обвинувања. Мислам дека е добро што колегите, поради случаи на сексуална злоупотреба и мобинг, кога ќе забележат такво однесување на снимањето, дури и ако доаѓа од продуцентот, автоматски го пријавуваат и покажуваат солидарност. Утре ќе биде вашата сестра или ќерка во тимот. ги штитат своите колеги и важно е да се подигне свеста дека ваквите однесувања не се дозволени “, изјави директорот Предраг Гага Антонијевиќ за Курир.

Лазар Ристовски го дели мислењето на Гага.

“Не е мое да претпоставам. Премногу е сериозно да се коментира на овој начин. Нека судството го реши овој проблем. Се плашам дека ќе има такви што ќе ги разберат силувачите од колегијални причини. Ние сме чудна индустрија. Често неморални. Нека оние што наоѓаат оправдување само за размислување за своите сестри и ќерки “, рече Глуац, режисер и продуцент.

Актерите Радош Бајиќ и Драган Бјелогрлиќ ќе ја објават оваа тема во наредните денови, додека соработниците на Бјела тврдат дека актерот и режисерот сметаат дека Даниела треба да го открие идентитетот на лицето кое ја силувало.

Продуцентот Макса Катовиќ повтори дека колегата како сексуален предатор од филмската индустрија е преплашен.

“Не разбирам такви мажи кои го користат за да имаат секс. Тоа го направи лудак, сексуален манијак и предатор. Таквите луѓе немаат место во јавниот живот. Тоа се случува во многу компании, но во јавната работа има посебна тешкотија, а ние би ние прво треба да дадеме пример за да го искорениме и дека таков начин на искористување на жените повеќе не постои “, вели тој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris