Кој е вашиот љубовен зачин? Дали сте ОГНЕНИ како ЛУТА ПИПЕРКА или сте ЃУМБИР кој зачинува сè? (ТЕСТ)

29 ноември, 2020
375796_gl_f

Постои храна која го забрзува протокот на крв низ телото и ја зајакнува желбата за љубов. Откријте дали сакате егзотика во кревет, како и на маса, дали сте љубопитни и креативни или крут поддржувач на традиционализмот?

1. Идеалната вечер започнува со…

а) вашата омилена музика

б) пијалок кој најмногу ви се допаѓа

в) вкусно мезе

2. Повеќе сакате да подготвувате и да јадете …

а) вегетаријанска храна

б) меѓународни закуски

в) домашни специјалитети

3. Кој од понудените зачини го користите најчесто?

а) ѓумбир

б) шафран

в) коријандер

4. Кога одите во ресторан на вечера, што порачувате да јадете?

а) црвено месо

б) риба

в) зеленчук

5. Дали јадете многу?

а) само кога чувствувам глад

б) Јадам нешто цело време

в) Се ​​контролирам поради линијата

6. Што мислите да водите љубов во кујната?

а) дека е совршено место

б) Прекрасно е насекаде, особено во кујната

в) Претпочитам да бидам далеку од рерната

7. Јагодите и шампањот ве поврзуваат со …

а) здравица на првиот состанок

б) игра на заведување

в) добитна комбинација

8. Кој е вашиот омилен коктел?

а) џин и тоник

б) негрони

в) мохито

9. Најдобар начин да го одложите ручекот е …

а) одење на трчање во паркот

б) зумба, фитнес или пилатес

в) водење љубов

10. Дали вие и вашиот партнер пробавте вкусови како во филмот „Девет и пол недели“?

а) не, затоа што не ме возбудува

б) да, и тоа беше фантастично

в) не, но јас би сакал/а

РЕШЕНИЕ НА ТЕСТОТО

Најмногу одговори под А.

КОПАР – Сакате да готвите и да јадете, но не верувате во афродизијачките својства на храната. Немате доволно храброст да експериментирате во љубовта и да го зачините љубовниот живот со нешто ново и да ги разбудите вашите најскриени љубовни инстинкти. Крајно време е да бидете покреативни во кревет. Копарот е зачин што е создаден за вас, скокоткајте ги сетилата на вашиот партнер со него.

Најмногу одговори под Б.

ЃУМБИР – Вие сте многу креативни и љубопитни, и во секојдневниот живот и во љубовта. Уживате да подготвувате храна и да пробувате нови јадења и вкусови и да откривате други култури. Верувате дека храната има одлучувачко влијание не само врз чувството на задоволство од животот, туку и врз желбата за љубов. Често користите зачини кои го зголемуваат либидото, а веќе сте убедени во моќта на ѓумбирот …

Најмногу одговори под В

ПИПЕРКИ – Не залудно велат „Каков на јадење, таков на дело“, и затоа сте вистински гурман и на маса и во спална соба. Вие знаете како да уживате во сите животни радости. Вие сте страствени по природа, а во кревет сте огнени и имагинативни. Сакате да експериментирате, да надминувате граници и да откривате нови димензии на уживање. Пиперката и чили пиперката се вашите омилени зачини, а храната и љубовта се двете најголеми задоволства од кои никогаш не се откажувате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit