Колку долго сте во брак? Еве кои години се најсреќни а кои критични за врската!

7 декември, 2020
befunky-collage-8_3cujVRC

Експертите за семејно право од Слејтер и Гордон спроведоа истражување на 2.000 парови и открија кои години во брак се најсреќни, а кои најтешки. Тие велат дека ако ги преживеете како двојка тие тешки моменти, големи се шансите да живеете заедно до староста.


3-та година

По три години брак, партнерите стануваат поподготвени да ги прифатат недостатоците на другата страна и тогаш нивниот живот станува поудобен и порелаксиран. За овие три години, многу парови одлучуваат да имаат дете, што дополнително ги зајакнува нивните односи. За трета година од бракот велат дека е најсреќна. Паровите обично имаат две плати, договараат место каде ќе растат нивните деца, тие се многу оптимисти …

5-та година

Експертите велат дека во овој период започнуваат посериозни проблеми. Децата се мали и знаат многу да ги исцрпат своите родители, поради што знаат да се оддалечат, да се караат … Тешко е да се помират сите работни и домашни обврски, па затоа има голем стрес во бракот. Тој исто така страда од сексуален живот. Секој трет маж изјавил дека не се чувствува сакан, а секој петти искрено признал дека има денови кога жали што се оженил. Патем, тоа е во 5-та година од бракот, паровите најчесто ги посетуваат адвокатите и иницираат тужби за развод. Затоа таа година е најкритична во врската.

7-ма година

Ако партнерите ја преживеат 5-та година од бракот и останат во врска, тогаш влегуваат во многу комплициран период. До 7-година, семејниот живот стана рутина. Често може да има расправии за финансии, деца или распределба на домашни работи и други одговорности. Експертите велат дека ако бракот не се распадне, постои голема можност парот да живее до длабока старост заедно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit