КОНЕЧНО ФИНЦИТЕ ОТКРИЈА ЛЕК ПРОТИВ МАМУРЛУКОТ! Доволни Ви се само 1200мг и ќе се чувствувате како нови!

26 август, 2020
4333670135f450cd7729dc945439223_v4 big

Тим истражувачи од Финска сметаат дека пронашле многу потребен лек за мамурлаците. Тие веруваат дека дозата на аминокиселина наречена L-cistein е доволна за да се намалат гадењето и главоболките по бурната вечер.

L-cistein може да се продава како додаток во исхраната, бидејќи има улога во создавање протеини во организмот. Според студијата, објавена во списанието „Alcohol and Alcoholism“, 600 мг биле доволни за да се намали анксиозноста, додека 1200 мг биле доволни за да ги ублажат ефектите на мамурлакот.

Тие дошле до заклучоци со двојна студија со случаен примерок во кој учествувале 19 здрави мажи. Овие волонтери пиеле доза алкохол од 1,5 грама на килограм три часа во контролирано опкружување. Студијата опфати шест сесии на пијалоци кои симулираат вообичаена количина што некој ја пие во петок на журка, а сето тоа започна околу 19 часот и заврши во 22 часот.

Истражувачите кои бараат учесници во студијата рекоа дека сакаат луѓе со искуство во мамурлакот. Потоа, од субјектите било побарано да проголтаат или плацебо или таблети L-cistein кои содржат витамински додатоци.

Покрај целосно елиминирање на мамурлакот, научниците веруваат дека намалувањето на анксиозноста кај испитаниците може да им помогне целосно да ја спречат практиката на пиење алкохол.

„L-cistein ќе ја намали потребата од пиење следниот ден со или без симптоми на мамурлак, вклучувајќи гадење, главоболки, стрес и анксиозност“, велат истражувачите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris