Крајот на годината носи РАСПЛЕТ: Големи одлуки, награди и измами!

7 декември, 2020
коцки

Декември го носи бројот 7. Колку и да ни беше тешка оваа година, овој месец завршува со големи несигурности и грижи, со големи измами.

Треба да бидеме претпазливи и да пазиме од оние кои ни се навидум пријатели, но во суштина работат зад наш грб. Се разбира, тоа ќе биде откриено, но ќе потрае некое време.

Оваа недела може да донесе добри вибрации кога станува збор за духовниот развој на нацијата или духовниот пристап на оние што нè водат.

Како се пресметува бројот?
Бројот на биоритам се добива со додавање на броевите на датумот на раѓање (не годината!) И намалување на тонот на прост број. На пример, ако сте родени на 11 март 1978 година, вашиот биоритамски број е 5 (1 + 1 + 3 = 5).

Единица
Ќе имате можност да исполните неколку од вашите желби во текот на декември, бидејќи осумтемина, кои владеат овој месец, носат малку среќа и можност да ја подобрите вашата финансиска состојба. Во секој случај, имате добар период пред вас, прилично мирен и хармоничен. И навистина ти треба тоа.

Два
Завршете ја оваа година со седење и донесување важни одлуки за вашиот живот, елиминирање на оние што ви ја трошат енергијата од тоа и оставајќи ги само луѓето со кои се чувствувате пријатно. Сигурно ќе го почувствувате тоа, бидејќи вие сте личноста која најчесто е негативно „нападната“ од негативната енергија. Вие исто така може да одите во црква и да запалите свеќи за здравјето на вашите пријатели – непријатели.

Три
Вие, емоционалци, кога ќе се најдете под влијание на бројот 1, кој ќе владее во овој месец во вашиот живот, тешко може да прифатите дека некои работи можат да се направат рационално, и затоа добро размислете дали треба толку многу да го оптоварувате срцето, развијте го вашиот ум. Нека вашата интуиција стави некои работи на нивно место.

Четири
Кажавме дека нешто позитивно ќе се случи со оние кои носат униформа или работат во вакви институции, затоа во текот на декември очекувајте да добиете покачување на плата или некои поволности што се добри за нив, поради влијанието на бројот 2. Четири работат и заслужуваат такво нешто. повеќето наши лекари и полицајци поминаа низ големи товари оваа година.

Пет
Постои можност да се заљубите во текот на декември и да пронајдете сродна душа со која би можеле да ја дочекате Новата година. Триото ќе владее со вашиот живот, и постојано ќе ве „тера“ да мислите на убави вибрации кога станува збор за живот, затоа – искористете сè што ќе ви падне на ум на најдобар можен начин.

Шест
Очекувајте прилично напорен период. Декември ви го носи бројот 4, што не мора да биде болест за вас, но бизнисот може да биде голем товар, затоа размислете како подобро да го организирате овој месец, за да не се продолжи оваа состојба и да ви донесе проблеми во следната година. Четворката мора да ве доведе во ред и да ве натера да се движите и да ставите сè на свое место.

Седум
Пет ќе ви дадат доволно енергија да се придвижите и да ги решите работите, да станете посилни и поприемнички, да се ослободите од некои ограничувања и да најдете време да одите на краток одмор. Ви треба, после сè што сте поминале, и после сите блокади што ги имавте оваа година.

Осум
Бидејќи целата наредна година ќе ви биде доста тешка, искористете го овој декември и влијанието на бројот 6 за да ставите сè што е важно во вашиот живот на своето место и да најдете решение кога станува збор за семејството, пријателството, децата и да воспоставите рамнотежа, така што немате проблеми во текот на 2021 година. Секогаш треба да се користат добри вибрации.

Девет
Вие, стари души, чувајте ги нервите во текот на декември, бидејќи ќе бидете под влијание на бројот 7. Познавам некои луѓе кои имаат три девет во нивниот број и би ги советувал да бидат претпазливи да не се мешаат во нешто што ќе предизвика главоболки. Затоа што, мора да стои некаков вид измама зад тоа. Нека бидат тоа што се и нека работат на себе колку што можат повеќе, не верувајќи премногу во ветувањата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit