Кристијано Роналдо го терал син му да плива во студена вода: Јавноста со критики до славниот фудбалер!

30 декември, 2020
profimedia-0490337801


Еден од најдобрите спортисти на денешницата, фудбалерот Кристијано Роналдо е познат како голем фанатик и се залага за здрави навики, без разлика дали станува збор за вежбање или диета. Соочен со таков начин на живот, тој може да се заблагодари што дури и на 35-годишна возраст, кога многу спортисти ќе решат да се пензионираат, тој игра во полна сила. Овој начин на живот тој се обидува да го пренесе на своите деца, особено на неговиот десетгодишен син Кристијано Јуниор, кој игра фудбал на Академијата Јувентус.


На неодамнешната церемонија на доделувањето на Глоуб Фудбал, Роналдо опиша како сака да му всади здрави навики на неговиот син. „Ќе видиме дали и мојот син ќе стане одличен фудбалер. Понекогаш пие Кока-Кола и јаде чипс што многу ме нервира и тој го знае тоа. Понекогаш му велам да скокне во студената вода откако ќе трча да се опорави подобро. Тој вели дека е премногу ладно за него. Во ред е, тој има само десет години. Му велам дека треба многу жртва за да успее, но не сакам да го притискам да стане фудбалер. Иако јас би сакал. Најважно е дека тој е најдобар во она што го работи, без разлика дали е тоа фудбал или медицина “, рече Роналдо, а неговата изјава беше критикувана од јавноста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber