Лаги во кои веруваат мајките кога ќе родат бебе

6 август, 2020
сдфсдфдс

Никогаш повеќе нема да спијам ноќе

Би било физички невозможно секоја мајка да не спие засекогаш. Секогаш имајте на ум дека ова е само фаза. Вашето дете ќе започне да спие ноќе. Вие исто така. Ќе дојде денот кога ќе спиете преку ноќ и ќе се разбудите свежои.

Јас веќе нема да патувам или да правам забавни работи

И мајките се луѓе. Да, сепак ќе треба да бидете поблизу до вашиот дом некое време, но ќе дојде време кога повторно ќе имате време за себе. Ќе излезете со пријателите, ќе одите на патувања и ќе имате разни авантури. Вие ќе бидете тоа што сте повторно.

Foto: GettyImages, Tomohiro Ohsumi / Stringer

Телото ми е уништено

Во ред, вашето тело може да изгледа навистина лошо, вашето лице е проголтано од темни кругови под очите и не можете да замислите да седите на стол нормално. Ќе бидете воодушевени кога ќе забележите колку телото е во состојба да се смени за да направи бебе, но во исто време да се врати во својата стара состојба. Можеби не е исто како и пред бебето, но ќе биде прилично слично. Само дајте си време.

Јас и мојот сопруг никогаш повеќе нема да бидеме сами

Децата ја окупираат не само куќата, туку и спалната соба. Но, знаете што – ова е само привремено. Со текот на времето, децата ќе се населат во нивниот простор. Сè уште не се откажувајте од романтиката со сопругот.

Никогаш нема да ги соблечам овие облеки

Со првото бебе, навистина имате чувство дека секогаш сте во некоја стара и валкана облека. Во одреден момент во блиска иднина ќе се облекувате, ќе ставите шминка и ќе изгледате совршено.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris