ЛЕПА БРЕНА КУПУВА НОВА ЈАХТА! За бродот долг 30 метри Живојиновиќ ќе искешираат 6.000.000 ЕВРА!

24 август, 2020
lepa-brena-4-830x0

Пејачката Лепа Брена наводно решила да ја купи јахтата „Салоренко“, со која крстарела со сопругот повеќе од два месеци, почнувајќи од Азурниот брег, а потоа Италија до Црна Гора.

Брена наводно ќе плати дури шест милиони евра за овој брод, кој е долг 30 метри. На почетокот на јуни, кога беа во Монако, Живојиновиќ изнајмија луксузна јахта од агенцијата, а сега ја сакаат во нивна сопственост.

– Лепа Брена сака да ја продаде својата стара јахта, која моментно е закотвена во Црна Гора. Мислам дека може да добие околу 3.000.000 евра за таа јахта. Веќе има некои заинтересирани купувачи. Таа и Боба сакаа да ја заменат долго време и сега конечно го најдоа идеалниот брод – рече изворот.

– Кога ја изнајмиле јахтата „Салоренко“ во Монако пред два месеци, им кажале на вработените во агенцијата дека размислуваат да купат едно од нивните возила. Потоа направија одличен договор – додаде изворот за Информер.

Исто така е познато каква понуда наводно Брена и Боба добиле во агенцијата.

– Им понудија да изнајмат јахта за 240.000 евра, така што тоа ќе им биде капар ако се решат за купување. Значи, при купување агенцијата, ќе ја намали цената од шест милиони евра за сума од 240.000 евра – рече изворот и додаде:

– Брена и Боба се воодушевени од јахтата. Тие имаат сè што им треба на неа. Тоа е вистинска луксузна куќа на вода. Може да собере многу луѓе, што е важно за Живојиновиќ. Тие сакаат да патуваат со своите синови и нивните партнерки, а честопати и ги угостуваат пријателите што ги имаат низ целиот свет на јахтата.

Живоновиќ, наводно, ќе ја продаде својата јахта до септември,  а за тоа време во нивна сопственост ќе ја имаат новата луксузна машина.

Брена и Боба моментално се наоѓаат во Хрватска, дружејќи се со блиски пријатели, излегуваат во најлуксузните ресторани и пијат најскапи вина. Тие ќе продолжат да крстарат, а нивното патување ќе заврши таму каде што го започнаа – во Монако.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris