Ма какво затишје! Едно естражување открива кој хороскопски знак имал најмногу секс во 2020 година

18 декември, 2020
Screenshot_1

Кој хороскопски знак доживеа најмногу сексуални потфати оваа година и покрај пандемијата на корона вирусот? Астролошката веб-страница „PsychicWorld.com“ направи список кој одговара на ова прашање.

Ова е резултатот на истражувањето

За да дознаат кој хороскопски знак е на врвот на непослушната секси листа оваа година, експертите од „PsychicWorld.com“ спроведоа истражување. Тие интервјуираа вкупно 12 000 мажи и жени, меѓу кои секој од дванаесетте хороскопски знаци беше претставен 1000 пати. Тие зборуваа за нивните врски и сексуалниот живот.

Прашањата, сепак, беа малку подетални: тие не само што требаше да откријат кој хороскопски знак имал најмногу секс во 2020 година, туку и да ги изнесат на виделина најголемите „гревови“ од учесниците. На пример: без разлика дали сте го изневериле вашиот партнер или дури сте спиеле со неколку луѓе во една ноќ. За секое прашање одговорено потврдно, учесниците добија поени. Па, кој хороскопски знак е на врвот на листата?

Скорпија! Собра вкупно 873 поени и во споредба со сите други хороскопски знаци можеше позитивно да одговори на повеќето прашања од скандалот.

Ова е комплетен „лош список“

1 место: Скорпија (873 поени)

2. место: Јарец (802 поени)

3. место: Овен (753 поени)

4. место: Девица (688 поени)

5-то место: Лав (668 поени)

6. место: Рак (636 поени)

7. место: Близнаци (629 поени)

8. место: Стрелец (586 поени)

9-то место: Водолија (541 поен)

10. место: Бик (517 поени)

11 место: Риби (461 поен)

12-то место: Вага (414 поени)

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit