Малиот Јоца ja свиреше „Недела“ на виолина: Ќерката на Џеј се тресе од плачење, а нејзината мајка ја држи цврсто (ФОТО)

11 декември, 2020
dzejkzn251020110004-02-830x0

Легендарниот Џеј Рамадановски почина во неделата, на 6 декември, на 57-годишна возраст. Тој почина во сон

Во 13 часот, на Новите гробишта во Белград започна собирот на оние кои сакаа да му оддадат почит на починатиот пејач, легендарниот Џеј Рамадановски.

Први кои пристигнаа, секако, беа членовите на неговото семејство – ќерките Ана и Марија, поранешната сопруга Нада, соработничка Андријана, која беше со Џеј 20 години.

Ана пристигна со сопругот Адил, кој со Џеј не зборуваше со години. Ќерката Марија имаше црна шамија над лицето.

Веднаш по нив дојдоа најдобриот пријател на Џеј, Миодраг Миша Совтиќ, неговата ќерка Мина, потоа Радиша Трајковиќ Џани, Бобан Рајовиќ, Александра Пријовиќ, Филип и Виктор Живојиновиќ со неговата девојка Сандра, Марија Шерифовиќ, Драган Брајовиќ Браја, , Брајаниќ…

Потоа, фудбалерот Марко Пантелиќ, Небојша Бојовиќ, Андреана Чекиќ, Ацо Пејовиќ, Аца Лукас, Саша Матиќ, Весна Дедиќ, Ванеса Шокчиќ, Тома Пантер, Сања Малетиќ, актерката Ивана Дудиќ, Злата Петровиќ, Гован Богојаќ, Гочан Боњаќ, Гоца Драѓаќ, Гоца Божиќ, Гоца Божиќ, Гојан Богојаќ, Бошњаќ Иван Маринковиќ…

Собирот започна во 12:30 часот, два часа пред погребот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit