МАЖИТЕ ДОБИВААТ ЕРЕКЦИЈА ДОДЕКА ВРШАТ ДУЖДА?! Жените се во шок по видеото од ТикТок; „А затоа се задржуваат толку долго во тоалетот…“

12 ноември, 2020
shutterstock_667731214

Докторката објасни дека тоа е ретка појава кај мажите, но не е невозможна

На ТикТок може да наидете не само на кореографии за танцување, туку и на неколку корисни трикови, но и донекаде бизарни факти.

Неодамна, еден млад човек стана вирален затоа што откри нешто што не требаше да го знаеме. „Почекајте додека девојките откриваат дека имаме ерекција додека вршиме нужда“, напишал корисник на „TikTok“ заедно со видеото, кое vo меѓувреме стана вирално со повеќе од два милиони прегледи.

@usainball

well now u guys know🙄🙄🙄🙄

♬ original sound – Jalen

Збунети девојки кои не знаеја што да прават со оваа информација се појавија во коментарите. „О боже, затоа тие остануваат толку многу во тоалетот“, „Не знам дали е ова шега или не, но мислам дека момците веќе не ме привлекуваат“, „Многу кажува дека ниту едно момче не го оспори ова во коментарите“ Добар ден да си лезбејка“, „Ова не може да биде вистина“, напишаа тие.

Новинарка на BuzzFeed разговараше со д-р Џенифер Берман, специјализирана за сексуално здравје, урологија и гинекологија, за да дознае повеќе за овој феномен.

„Не е типично, но може да се случи. Стиснувањето на мускулите на карлицата може да предизвика ерекција. Сепак, не постои физиолошко објаснување за ерекцијата и дефекацијата што се случуваат истовремено. Стресот за време на нужда случај може да предизвика хемороиди, надуеност на крвните садови и заробување на крвта во пенисот, но не е типично за ерекцијата да се појави спонтано за време на дефекацијата“, објасни докторката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit