Мажите родени во овој знак често бараат жена која наликува на нивната мајка и не сакаат да го направат првиот чекор!

4 декември, 2020
portrait-36300681920-830x0

Владеењето на ракот трае од 22 јуни до 22 јули. Тој е воден знак со кој управува Месечината. Митот вели дека соѕвездието Рак е поврзано со борбите на Херкулес против повеќеглавната змија Хидра. Таа беше едно од децата на Тајфон и живееше во езерото Лерис. Таа направи штета претворајќи ја плодната земја во мочуриште. Херкулес добил задача од кралот Евристеј да ја убие Хидра. Хидрата имаше повеќе глави, па затоа беше тешко да се уништи. Ако Херкулес отсече една глава, две ќе растат на тоа место, па мораше да ги запали местата каде што ја отсече главата за да не растат нови. Кога беше скоро мртва, ракот и помогна. Тој го стисна Херкулес за нозете бранејќи ја Хидра. Херкулес сепак успеа да го убие ракот и да ја победи Хидра, а потоа и да ја убие. Херкул бил вонбрачно дете на Зевс, кое Хера не го сакала.


Физички изглед

Раковите се обично згодни и витални, а можат да се здебелат само во депресија. Тие често имаат тркалезни контури на лицето, исправен нос, понекогаш бодлив, нагласени усни. Одат претпазливо, ја менуваат интонацијата на говорот кога сакаат да посочат нешто, а длабокиот поглед кон нив зборува повеќе од зборови. Тешко дека можат да сокријам нешто.

Ракови на работа

Работни места кои се идеални за Раковите се оние во кои тие можат да ја изразат својата креативност. Ракот најдобро ќе „плива“ во водена уметност, глума, музика, сликарство, но и работни места поврзани со работа во кујна.


Раковите во љубовта

Во љубовта, мажите се често Едипи, сакаат грижа од жена, бараат пример за нивната мајка, но далеку од тоа дека немаат потреба да ве штитат. Жените се многу приврзани и секогаш се со саканата личност. Типичен женски претставник на Рак е сентиментален, сочувствителен и интуитивен во љубовта. Тие имаат силни емоции и се романтични. Навидум несигурни деца од Месечината можат да ве изненадат во зависност од нивната ментална состојба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit