Меган и Хари објавија Божиќна честитка, а луѓето забележаа нешто во врска со Арчи!

24 декември, 2020
c28696ae-a1f7-4492-abc7-ef473d7d1e6a


Меган Маркл и принцот Хари ја објавија Божиќната честитка.

Честитката има илустрација на двајцата со малата Арчи во задниот двор на нивниот дом во Калифорнија. Покрај нив можете да видите мала новогодишна елка и новогодишните украси.


„Ви посакуваме многу среќен Божиќ и среќна нова година“, е напишано над илустрацијата.

„Оригиналната фотографија од семејството беше направена на почетокот на овој месец од мајката на војвотката во нивниот дом“ објасни гласноговорникот на парот. „Малата новогодишна елка, вклучително и рачно изработените украси, беа избрани од Арчи, а дрвото ќе се сади по празниците“, додаде тој.

Заедно со честитките беше истакнато дека парот донираше средства во добротворни организации по повод празникот.


„Оваа година, како семејство, дониравме средства на неколку добротворни организации имајќи ве на ум. Од локална калифорниска организација која им помага на семејствата да преминат од бездомници, во две здруженија во Велика Британија: едното се залага за благосостојба на животните и заедницата, а друг е меморијален фонд за нашата драга пријателка која помага во образованието на децата и се бори против сиромаштијата во Уганда“, објаснија Меган и Хари.


На социјалните мрежи, вниманието на честитката го украде 19-месечниот Арчи, а многумина забележаа дека, според илустрацијата, момчето е многу слично на неговите братучеди, принцот Џорџ и Луис.

„Арчи изгледа како Џорџ и Луис“, „За момент помислив дека е Луис“, „Колку Арчи порасна ист е како Луис“, пишуваат некои сега.

Сепак, како што обично се случува, честитката предизвика многу коментари на омраза. На многумина им пречеше фактот што Меган и Хари истакнаа дека донирале средства за помош на добротворни организации.

„Леле, погледни не, дониравме“, „Тие само бараат внимание“, „Колку се лажни“, „Престанете да не залажувате“, коментираат критичарите на парот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber