‘Мексиканската Ким Кардашиан’ почина по зголемувањето на задникот!

17 декември, 2020
82949747_472701186945055_1226284463950603507_n


Таа имаше 29 години…
Инфлуенсерката, манекенката и дизајнерката Џозелин Кано, која многумина исто така ја нарекоа „Мексиканска Ким Кардашиан“, почина по операцијата за зголемување на задникот во Бразил. Таа имаше само 29 години.


Имено се пишува дека инфлуенсерката починала пред десет дена. Иако нејзиното семејство сè уште официјално не ја потврдило нејзината смрт, на социјалните мрежи е раширено видео од нејзиниот погреб, на кое се гледа како телото на млада жена е во ковчег покрај кое е нејзината фотографија во костим за капење.

Патем, починатата инфлуенсерка живееше во Калифорнија, но беше подложена на операција за подигнување на задникот или бразилски кревач на задник во Колумбија, каде е многу поевтина, и ова беше вторпат да оди на оваа популарна постапка. Патем, зголемувањето на задникот во Бразил вклучува операција во која масното ткиво се цица од другите делови на телото и се пренесува на задникот, а многу експерти веќе предупредија за ризиците поврзани со ова.

Бројните обожаватели, но и„колегите“, кои сè уште не веруваат, се збогуваат со Џозелин, која ненадејно почина, на социјалните мрежи. „OMG Џозелин почина во Колумбија од операција на задникот. Тоа е сулудо“, напиша инфлуенсерката Лира Мерсер. ‘Не можам да поверувам. Таа само сакаше поголема позадина, па може ли да тргне наопаку ’, „Штета на девојчето, сето тоа поради изгледот“, се дел од коментарите на социјалните мрежи.


Имено, компликации може да се појават ако масното ткиво ненамерно се внесе во вената на пациентот и на тој начин влегува во крвотокот. Една студија покажа дека еден од три илјади пациенти умирале од компликации поради оваа популарна постапка, но се проценува дека вистинскиот број е многу поголем и дека еден од 500 пациенти всушност умира.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit