Меланија Трамп ја преуреди градината на Џеки Кенеди :Што имаат критиките да кажат за нејзиниот ИЗБОР

25 август, 2020
d3bd398297d95ceded22

Сопругата на претседателот Доналд Трамп среде пандемијата на коронавирус заклучи дека во градината и е потребна реновирање особено бидејќи градината станала место каде Трамп одржувал прес-конференции за време на пандемијата.


Меланија Трамп ја претстави пред јавноста обновената градина на Роуз во Белата куќа и всушност е прв пат по 60 години една прва дама да направи промени во градината што беше гордост и дело на Џеки Кенеди. Сопругата на претседателот Доналд Трамп среде пандемијата на коронавирус заклучи дека во градината му е потребна реставрација особено бидејќи градината стана место каде Трамп одржуваше прес-конференции за време на пандемијата
 

Градината, нарачана од претседателот Џон Ф. Кенеди во 1961 година, беше дизајнирана од Рејчел Ламберт Мелон и сопругата на Кенеди, Жаклин. Во градината доминирале лалиња и рози опкружени со магноли и јапонски цреши, а посетителите на Белата куќа секогаш му се восхитувале. Новата градина, наредена под раководство на Меланија Трамп, не предизвика таков ентузијазам, а корисниците на социјалните медиуми ја критикуваа модернизираната верзија на оваа градина, во која исчезнаа шарените цвеќиња на јапонското стебло магнолија, а тие дрвја беа отстранети, објаснувајќи како создаваат премногу сенка за другите растенија. Сега во градината доминираат неколку дрвја, зелена тревна површина и помали растенија.


– Возбудени сме што ќе и оддадеме почит на историјата и ја славиме иднината во нашата прекрасна розова градина. Благодарам на сите кои помогнаа да се врати овој кул и навистина убав простор – рече Меланија Трамп. Во коментарите на социјалните медиуми, корисниците претежно велат дека градината сега изгледа ладно и празна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris