Милиони луѓе ќе останат без WhatsApp: Дали и вие сте меѓу нив?

20 декември, 2020
321927575fdf335e7eebf049263035_wide

Неколку милиони корисници на WhatsApp ќе останат без апликацијата до крајот на овој месец.

Имено, луѓето кои имаат малку постари телефони, би можеле да имаат проблеми, односно целосно да останат без WhatsАpp поради застарениот оперативен систем.

Според британскиот „The Sun“, сите корисници на iPhone кои немаат iOS 9 или понова, како и корисниците на Android кои немаат Android 4.0.3 или понова, ќе бидат погодени од оваа промена.

Во превод, ова се сите оние кои имаат iPhone 4, или, на пример, Samsung Galaxy S2.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit