Мисионерската е монотона? Со овие 5 потези ќе стане врвно искуство и за вас и за вашиот партнер

4 декември, 2020
Screenshot_1

Мисионерската поза има потполно неправедно лошо реноме. Таа е всушност многу убава варијанта на љубовната игра. Контактот со очи е особено интимен момент помеѓу две лица. Тоа е позиција каде многумина ќе се вљубат едни во други. Покрај тоа, во мисионерска поза е можно да имате голем физички контакт. Друг плус: може да навлезе многу длабоко.

Ако сè уште сметате дека мисионерската поза е здодевна, тогаш продолжете да читате понатаму. Имено, со мали измени може да се прилагоди така што ќе имате изненадувачки интензивно искуство. Со овие пет совети, мисионерската поза ќе биде важен момент во вашиот кревет.

  1. Нозете на рамената

Дури и со стандардната варијанта на мисионерската поза, може да навлезе многу длабоко. Сепак, искуството ќе биде уште поинтензивно ако ги ставите нозете на неговите раменици. Ќе го почувствувате тоа поинтензивно и ќе доживеете прекрасен оргазам.

  • Тесен премин

Во оваа варијанта, тој лежи на вас, а вие ги спуштате нозете на своите гради или ги ставате на страна. Сепак, дури и со мал пенис, интензивно искуство е можно и за обајцата. Стиснете ги бутовите и притиснете го неговото најдобро парче.

  • Летајте кон Месечината

И во оваа варијанта лежи на вас, а вие ги влечете нозете кон градите или малку настрана. Додека продира, оставете го да ве фати за зглобовите и со тоа да ја контролира положбата на стапалата. Двајцата ќе почувствувате дека промената на положбата на нозете го менува интензитетот на предиграта, што е генијална подготовка за поинтензивен оргазам. Затоа, предадете му се и летајте со него до Месечината.

  • Достигнете незамисливи височини

И со оваа промена, најважниот начин е пенетрација. Вашиот партнер става перница под коленото за да може да навлезе во вас „од горе“. Брзо ќе забележите дека неговата срамна коска лежи совршено покрај вашата, па прекрасни чувства и оргазми се постигнуваат со ритмички отчукувања.

  • Уживајте во погледот

Ако сакате да ја испробате оваа варијанта на мисионерската поза, вашиот партнер мора да биде доста надарен, бидејќи без потребната должина не оди: лежи на вас, но не исправен, туку под 45 степени. Така создавате X, продира во вас странично и ќе доживеете нови сензации. Предноста е што за време на сексот можете да ги набљудувате неговиот грб и задникот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit