Мора да се шегува со нас?! Оваа девојка, која е Инстаграм модел, налути многу жени.

29 август, 2020
бела

Бел Лусија се најде под оган


Бел Лусија, Австралијанка која има над 1,3 милиони следбеници на Инстаграм, е позната по нејзините совршени фотографии, во кои често рекламира брендови за облека.

 Сепак, таа неодамна објави видео во кое ги покажува разликите на нејзиното тело кога „позира“ и кога се опушта. Овие типови фотографии се популарни на социјалните мрежи веќе некое време, меѓутоа, во овој случај проблемот беше што Бел изгледа исто.

Соопштението ги налути нејзините следбеници, кои ја сметаа за несериозна. Поентата на овие фотографии е да докажеме колку социјалните мрежи можат да нè измамат, но оваа 31-годишна жена изгледа совршено и на двете фотографии.


– Дали се шегува со нас? Изгледа буквално исто – вели еден  од коментарите. – Мислам дека требаше да имате помалку ласкава поза затоа што се претставувате како совршена личност. Ваквите фотографии предизвикуваат несигурност кај младите девојки – напишал друг придружник. „Вие испраќате погрешна порака“, додаде третина. „За жал, мора да биде тешко да имате толку многу кожа на стомакот“, напиша една саркастична една жена.

 Откако прочита стотици негативни коментари, Бел се извини за нејзината приказна на Инстаграм, велејќи дека нема лоши намери кога го објавила ова.

– Само сакам да ја истакнам разликата меѓу мене во позиција за сликање и во „природната позиција“. Мислам дека изгледам поинаку и го објавив ова со најдобра намера за ширење на свеста – рече таа.

– Имам многу омраза. Веројатно заслужено, но сакам да повторам дека не сакав да повредувам никого. Јас сум многу љубезна личност, но природно не сум многу интелигентна, така што можеби не го разбирам целосно движењето на женското зајакнување.

Бел рече дека повеќе нема да објавува натписи за „телесно позитивно“, затоа што нејзините следбеници ја натерале да се знае дека ова едноставно не е нејзино поле.

Многу од тогаш застанаа во нејзина одбрана велејќи дека таа имала право да објавува бидејќи тоа е нејзино тело.


– Дами, што се случи со единството на сите жени? Бел, неверојатна си, само продолжи! – напиша една жена. – Жените треба да се поддржуваат едни со други, а не да го критикуваат туѓото тело – друг придружник ја поддржуваше.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris