Морате да ги пробате: Cheesecake топчиња од само три состојки!

29 декември, 2020
dreamstime-s-201139198_lREdQVa


Состојки:

200 грама бисквити Орео

100 грама полномасно крем сирење на собна температура

250 грама млечно или црно чоколадо

Подготовка:

Ставете ги бисквитите Орео во блендер и измелете ги, а потоа додадете го крем сирењето и измешајте сè добро. Потоа направете мали топчиња од смесата со рацете и наредете ги на мрсна хартија. Ставете ги топчињата во фрижидер половина час.

На крај, стопете го чоколадото во микробранова печка – мешајќи повремено за да стане целосно мазно. Со вилушка, секое топче потопете го во чоколадото, наредете ги на чинија и ставете ги во фрижидер 15 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber