МОРНИЧАВ ДЕЛ ОД РАЗГОВОРОТ ПОМЕЃУ СИЛУВАЧОТ И ФИЛМСКАТА ЅВЕЗДА ПО СИЛУВАЊЕТО: „Тоа е за чест, а не за чувството на загрозеност“! СТРАШНО!

26 август, 2020
2308795_screenshot-12_ls

Признавајќи дека е силувана, Даниела Штајнфелд ја потресе јавноста во регионот, а српското обвинителство не беше имуно на нејзината исповед. Имено, наводно надлежното обвинителство ќе формира случај и ќе започне истрага за силувањето на актерката.

Иако медиумите официјално не добија одговори од обвинителството, неофицијално се знае дека тврдењето на актерката и сè што се појавило во медиумите и нејзиниот филм е доволно за обвинителството да постапи и да побара прибирање на потребни информации по службена должност.

Во еден дел од филмот „Исцели ме“, Даниела тајно снимила разговор со моќен маж кој ја силувал, а тоа би можело да биде доказ доколку има судење.

Откако непознат маж ја праша Даниела дали се сеќава дека плачела и дека не сакала да биде сама со него, дека се чувствува загрозена,рече дека „не“, тој одговори:

– Можам да разберам, но тоа е голема грешка! Мојето искажувањ на нежност не е израз на непочитување, тоа е твое достигнување! Тоа е за чест, а не за чувството на загрозеност. Јас ти кажувам искрено. Како да ставам п*нис во некого што не го почитувам? Да понижувам, да потценувам? Напротив, го правам тоа со личност која ја заслужува мојата наклонетост! Имаш ли идеја кој сум јас – прашува силувачот на крајот.

Во своето гостување за ТВ Сараево, актерката рече дека нејзината идеја е да се направи филм за последиците од сексуалната злоупотреба од двете перспективи, на жртвата, но и на оние луѓе кои го сториле делото.

– Кога го направивме сировиот материјал, во тој момент бев охрабрена да споделам дел од мојата приказна. „Исцели ме“ е директен повик или команда до општеството да ја подржи на жртвата на силување. Вие не можете да присилите никој да ве злоупотреби или силува, би сакала овој филм да се покаже интимен портрет дека ова е социјален проблем и дека всушност мојата порака е дека заздравувањето е многу едноставно, ние само треба да ги слушаме жртвите – рече Штајнфелд .

Таа исто така изјави дека не се осмелувала да кажува или пријави силување на никого затоа што се плашела за последиците за нејзината безбедност, семејство и иднина дека ќе бидат многу полоши од самото кривично дело, со оглед дека сторителот е исклучително моќен во филмската индустрија.

– Му се доверував на мојот лаптопот и снимив мали видеа, на кои дури и заборавив – рече Даниела.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris