Мрачната страна на ,,ХЕРОЈОТ” од Баерн: Ја претепал манекенката поради фотографија на Инстаграм, па завршила во болница

25 август, 2020
1-22

Постои уште една страна на приказната за човекот кој го реши финалето во Лигата на шампионите.
Приказната за францускиот напаѓач Кингсли Коман (24) може да се раскаже од две страни.

Првата е позитивна и вели дека по многу повреди и недоверба на тренерот, Коман синоќа постигна гол во вредност од трофејот во Лигата на шампионите во витрините на Баерн, против поранешниот клуб Париз Сен Germермен, кој лесно се откажа од него уште кога беше тинејџер.
Тоа беше 20-ти трофеј за младиот Коман, што е повеќе од бројот на голови во лигата, дадени во неговата кариера (19), но тој би имал 21 доколку не го пропушти Светскиот куп во Русија со Франција поради повреда.

Сепак, постојат и многу негативни работи од приватниот живот на Коман.

Тој беше уапсен во јуни 2017 година за семејно насилство. Тој физички ја нападнал својата поранешна девојка Сефора Јонјан, во два случаја, и сè се случило во нивниот тогашен дом во близина на Париз, кога манекенката ја повикала полицијата.

Сефора била примена во болницата поради сериозни повреди и поради тоа не можела да оди на работа осум дена.
Пресуда?

Кингсли Коман се изјасни за виновен, причината било што Сефора го користела неговиот Инстаграм профил за промотивни цели, било решено дека тој морал да плати само 5.000 долари, и судски трошоци. Не е директно поврзано со тоа, но вреди да се истакне дека Коман во тоа време заработувал 80 илјади евра неделно.

Коман по судењето не ја коментираше оваа тема, а Сефора, која го охрабри на Европското првенство во 2016 година, веќе нема никаков контакт со него.

View this post on Instagram

Elle à les yeux revolver ✨

A post shared by Sephora 🐻 (@sephorag_) on

View this post on Instagram

Punta cana Vybz 🌴

A post shared by Sephora 🐻 (@sephorag_) on


Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris