Мус со црно и бело чоколадо (РЕЦЕПТ)

30 декември, 2020
shutterstock_220881316


Фантастичен мус со чоколадо и рум.

Состојки:

– 2 јајца

– 70 гр шеќер

– 100 гр црно чоколадо

– 100 д бело чоколадо

– 1 шлаг

– 2 лажици рум

Подготовка: Јајцата сварете ги со шеќер околу 10 минути, а потоа одделете ги во две чинии. Додадете бело чоколадо во една и варете уште пет минути. Повторете го истото со црното чоколадо, па оставете да се излади. Изматете го шлагот, па додадете ја едната половина на белото, а другата на црното чоколадо. На крајот додадете по една лажица рум на секоја од нив. Прво истурете го белиот дел во чашата, па црниот. Ставете го во фрижидер два часа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber