Најчести машки сексуални грешки: Жените признаа што „не простуваат“

17 ноември, 2020
грешки

Некои анонимни жени искрено признаа кои потези на мажите во креветот ги нервираат најмногу, вклучително и славното „туркање на главата“ надолу, што во никој случај не е суптилен начин да се покаже дека сакаат орален секс


Сите луѓе прават грешки, и во животот и во сексот, и интересно е што најчестите машки грешки не се сведуваат на недостаток на вештини, туку ја форсираат нивната идеја за тоа како треба да изгледа сексот. Обично тие добиваат такви идеи преку разни порно филмови и туѓи фалења, а во реалноста ретко излегуваат добро.
Сите сме имале незгоден момент кога водиме љубов дали поради неискуство, премногу алкохол или едноставно ‘несинхронизација’ со нашиот партнер.

Но, откако претрпеа години на несоодветни обиди на нивните партнери, жените го споделија списокот на убијците на расположението или кратко кажано кои се најчестите и најлошите грешки кај мажите во сексот на Редит.

Темата со наслов „Жените од Редит, кои се најголемите грешки што ги прават мажите за време на сексот?“, стана вистински хит и собра повеќе од 3000 коментари.
Еве неколку од најинтересните коментари:

Една жена напишала: ‘Кога ќе станат груби без комуникација без да го најават тоа. Не дека не сакам такви игри, но во исто време сакам да бидам подготвена и да знам! ‘.

‘Мразам кога ми ја турка главата надолу. Ужас. Ќе слеземе кога ќе бидеме подготвени и кога ќе посакаме “, напиша уште една жена.

Третата напиша: „Кога ќе им кажам да продолжат така, и тие почнуваат да го забрзуваат или менуваат темпото. Зошто?

Некоја пак друга искоментира: „Кога ќе му кажете на човекот дека му оди одлично, и тој веднаш или ќе почне да оди 20 пати побрзо или целосно ќе го промени тоа што го прави, хахаха“.

Оваа жена истакна: Многу менување позиции не преферирам. Не сакам да се чувствувам како пилешко месо што се пече на скара и некој постојано го врти. Една или две пози ми се доволни. Не ми станува досадно ‘.

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit