Најстарата метода за исцелување на телото: Трае само 10 минути а прави чуда!

27 август, 2020
226795_shutterstock-473080843_ls

НАУТРО: Исчистете го јазикот 30 секунди Откако ќе ги измиете забите, извадете ја наслагата од вашиот јазик. Ако го правите тоа редовно, од ден на ден, оваа постапка ќе ви помогне на жолчното кесе и бубрезите. Наслагата што ќе ја отстраните содржи многу токсини и други штетни материи кои можат да ја нарушат хармонијата на организмот Гаргара со масло од сусам – 2 минути Откако ќе го исчистите јазикот, исплакнете ја устата со природно масло од сусам, наместо со хемиско миење на устата, а потоа со обична топла вода. Маслото од сусам е богато со киселини кои ја нормализираат киселинско-базната рамнотежа во устата, а исто така помагаат во подобрување на здравјето на забите и непцата многу подобро отколку кај повеќето козметички производи. Само масажа – 3 минути

Healthy, educated women lead to healthy economies


ДЕН Пијте топла вода – 30 секунди Варете половина литар чиста вода (оставете да зоврие 15 минути), истурете ја во термос и пијте во бавни голтки за половина час. Варената топла вода ги отстранува токсините од телото. Опуштено дишење – 2 минути земајќи длабок здив низ носот, држете го здивот, а потоа издишувајте (исто така преку носот). Исчистете го вашиот ум за сите непотребни мисли и фокусирајте се на дишењето. Повторете ја оваа вежба додека не се опуштите. Оваа вежба за дишење промовира смиреност.

A Healthy Diet for Women's Healthy Weight Day

НОЌ Стимулација на варењето на храната – 2 минути Загрејте мала количина масло од сусам и тријте во кружно движење околу абдоменот. Потоа натопете крпа во врела вода, ставете ја на оваа област и почекајте да се излади. Овој процес помага во подобрување на варењето на храната и го подобрува вашиот сон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris