Не ви оди во кревет? Ова е причината зошто учтивоста не помага за време на интимниот однос

31 август, 2020
par-u-krevetu-4-830x0

„Сексот никогаш не треба да биде напорна работа и ако научите да бидете нељубезни во врска со тоа, нема да биде …“

Дали некогаш сте глумеле оргазам за да ги поштедите чувствата на партнерот? Повеќето од нас честопати не се искрени во изразувањето на своите сексуални желби …

Во својата нова книга „Силата на нељубезноста“ (The Power of Rude), Ребека Рид вели дека треба да ги ставите своите потреби на прво место, пишува The Sun.

– Тоа што сте нељубезни не значи дека сте гнасни, туку дека сте искрени, директни и одговорни за вашите желби и потреби. Сексот никогаш не треба да биде напорна работа, и ако научите да бидете нељубезни по тоа прашање, нема да биде – истакнува Рид.

Истражувањата покажаа дека голем број жени и мажи издржуваат до крајот на интимниот однос, иако не им се допаѓа, за да не ги повредат чувствата на партнерот и да се чувствува „несоодветно“. Сепак, треба да знаете дека вашиот партнер нема правото на вашето тело, без оглед колку долго сте заедно и колку пати сте имале секс претходно.

Да се ​​каже не на сексот не треба да биде емотивен проблем. Треба да биде исто како и секој друг вид одбивање – чаша вино или одење во кино. Ако кажете да – прекрасно, ако кажете не – и тоа е добро.

Немате обврска да имате секс со друга личност ако не ви се допаѓа. Може да бидете груби колку што е потребно за да спречите тоа да се случи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris