Неколку „обични“ предмети кои ќе ви помогнат за сексуално задоволство!

27 ноември, 2020
download (1)

Сексуалните играчки во домаќинствата можат да бидат вистинско откритие за жените кои не сакаат да одат во сексуални продавници а копнеат по дополнителна сексуална стимулација.

Д-р Сара Насерзадех, советничка за сексуални односи и односите во Пало Алто, Калифорнија, наведе неколку „домашни играчки“ за здравјето на жените и објасни како да ги користите безбедно.

Бисер ѓердан – ако не сакате да му дадете орален секс на партнерот, сензуално завиткајте му бисер ѓердан околу неговиот пенис и исто така лесно одмотајте го. Тој ќе го обожава допирот на ладни топчиња во комбинација со близина на вашата рака и здив.

Дрвена лажица – идеална е за лесно удирање на партнерот по задникот, но секако пред да го сторите тоа важно е да бидете сигурни дека вашиот партнер го сака тоа.


Перници – додека се гушкате со партнерот, не заборавајте дека триењето е одличен начин да постигнете задоволство, па затоа во одредена положба искористете ја можноста и тријте се од перниците.

Сунѓер за миење садови (груб дел) – ако ви се допаѓа чувството додека правите пилинг, можеби ќе ви се допадне за време на секс. Земете го грубиот дел од сунѓерот за миење садови и додадете го миризливото масло за масажа и лесно тријте на градите, внатрешноста на бутовите, внатрешноста на задникот.

Плакнење на устата – ако не можете да чувате мраз во устата (ова важи и за двајцата партнери) додека пружате орален секс, исплакнете ја устата со вода или нешто друго што има многу ментол затоа што вашиот партнер ќе почувствува трнење, исто како да имате мраз.

Најлонски хулахопки – освен што можете да ги користите за заведување, со нив можете да ги врзете рацете или нозете на вашиот партнер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit