Невообичаена метода за исончан тен во текот на целата година: Сè што ви треба е хидратантна крема и вреќички чај

29 август, 2020
kgn-img-467589

Иако методот изгледа малку необичен на прв поглед, резултатите покажуваат дека тој работи, а тие се видливи за веќе 30 дена.

И покрај тоа што летото завршува, има еден одличен трик да се задржи тенот во текот на целата година – и тоа не со вештачки производи за самопотемнување. Една жена открила како одржува темен тен, а се што и треба за тоа се вреќички со чај, пренесува The Sun. На видео што го сподели во група на Фејсбук, оваа жена демонстрира како да се направи средство за постепено самопотемнување со додавање чај на навлажнувачки крем за тело. Иако бојата не е моментална, доколку се применува секојдневно и редовно, таа нуди суптилен сјај што може да се одржи во текот на целата година.

 | Autor : Instagram

Неколку вреќи чај треба да се стават во чаша топла вода, а потоа навлажнетите кесички чај треба да се исцедат директно во контејнерот каде што се наоѓа крематат или лосионот. Ефектот ќе биде посилен, колку повеќе чај ќе додадете. Ако навлажнувачот е во туба или шише, исцедете го во чиста чинија, што ќе ви овозможи полесно да додадете чај на производот. Течноста и кремот се мешаат, а резултатот е кафеав производ. Нанесувајте од кремот на телото на вообичаен начин, еднаш или двапати на ден, и со текот на времето кожата ќе стане свиленкаста, мазна и малку затемнета. Иако методот изгледа малку необичен на прв поглед, резултатите покажуваат дека тој работи, а тие се видливи по 30 дена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris