Новогодишното украсување го открива вашиот темперамент: Каква што е вашата ЕЛКА, тоа е и вашиот КАРАКТЕР!

6 декември, 2020
нг

Кога ќе се спомене зимата, првите асоцијации се зима, снег, украси, ламби Нова Година и Божиќ.

На крајот на краиштата, има ли нешто поубаво од празничната атмосфера во секој дом?

Верувале или не, дури и начинот на кој украсувате може да каже многу за вашиот карактер. Дали преферирате намалени, пастелни бои и еднобојни ламби или сте мајстор „направи сам“? Дали избирате мали, сразмерно со просторот во кој се наоѓаат, или сакате сè да „пука“ од луксуз?

Експертите дојдоа до бројни откритија преку бројни истражувања, а еве што вели начинот на украсување за вашиот карактер.

Ѕвезда на врвот
Три зборови најдобро ве опишуваат: морален, силен и лидер. Се верува дека љубителите на ѕвездата на врвот веруваат во судбина, односно тие секогаш ја бараат „водечката ѕвезда“ и имаат силен систем на верување. Имате и силен морален компас што го користите при донесување важни животни одлуки.

Ангел на врвот
Овие се претежно духовни луѓе кои не се плашат да го покажат тоа. Ги красат вера и љубезност. Вие се грижите за другите и сакате да се чувствувате посебно.

Веројатно луѓето честопати ви се обраќаат за совет, затоа што знаат дека имате добро и големо срце.

Вештачко дрво
Практично. Организирано. Планирате однапред.

Без разлика дали не сакате хаос од борови иглички или сте против сечење дрвја, со избирање вештачки дрвја, покажувате дека на прво место, сè е брзо и лесно да се постави, а потоа да се отстрани. Ќе инвестирате во нешто што ќе трае со години, наместо да купувате нов одново и одново секоја година.

Премногу големо во однос на собата
Колку е поголемо, толку подобро, нели? Експертите велат дека во вашиот случај, сè се врти околу грандиозноста, амбицијата и дека ништо не може да биде мало или незабележливо. Мора да блесне, да трепери, да биде масовно. Сè е остварливо, само ако верувате доволно.

Сонувате големи соништа и не се плашите од неуспех, не затоа што неуспехот како таков не е можен во вашиот случај, туку затоа што го сметате за вреден лекција, а не за нешто негативно.

Совршено симетрично
Визуелната естетика е нешто што е исклучително важно за вас, и се сметате за некој кој ужива во средина каде што се важни работата, редот и дисциплината. Како да бирате украси, во реалниот живот не носите одлуки набрзина, но добро размислете за сè.

Премногу сијалици
Само оставете го да блесне! Исто како и вашиот карактер. Смел, духовит, друштвен. Уживате во празничната атмосфера „за сите пари“, сакате да бидете во центарот на вниманието и често сте главен забавувач на собири и забави, така да се каже – главното лице.

Направете сами украси
Вашата креативна страна го наслика вашиот живот со различни бои, па затоа не се плашите да бидете различни и оригинални. Вашиот живот е отворена книга, а луѓето брзаат кон вас за искрени мислења и искрени одговори. Тие исто така знаат дека секогаш ќе бидете слободоумни.

Премногу
За вашето дрво може да се каже дека промаши само поп со брада, но тоа е сосема во ред! Секоја ламба и украс мора да се најде на дрвото, затоа не ве интересира што мисли некој. И, ќе се забавувате одлично затоа што имате безгрижен, скоро детски дух. Луѓето сакаат да се дружат со вас затоа што знаат дека секогаш е забавно со вас.

Минијатурно дрво
Знаете дека големината на дрвото не го покажува новогодишниот дух. Поентата е во убовта во која вложувате во украсување дури и кога дрвото е мало, па дури и ако избирате готови дрвја. Тоа само ја покажува вашата практична страна. Размислете за простор, неред. На овој начин, вие буквално убивате две муви со еден удар.

Гламурозно дрво
Ги следите трендовите и сакате украсите на вашето дрво да бидат скапи, уникатни, различни. Истото го правите и во животот. Повеќе сакате да купите нешто квалитетно и оригинално отколку да трошите пари на копии. Сакате да бидете во центарот на вниманието, имате високо мислење за себе и сте од оние кои сакаат да се наградуваат за целата ваша работа.

Модерно дрво
Следете ги сите трендови, Инстаграм е вашата главна мантра и обожавате да го сликате вашето дрво од сите агли. Во зависност од модата, вашето дрво може да има комплетно нови украси секоја година. Истото во животот. Можеби сте импулсивни во купувањето, но мора да имате сè што ќе излезе. Сакате внимание, сакате лајкови и обожавате сè што е поврзано со оваа сезона.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit