Нозе долги 132,5 см, а таа сака да носи високи потпетици!

11 ноември, 2020
гггг

Рентсенхорло Буд или Рен како што ја нарекуваат пријателите има 29 години, живее во САД и е родена во Монголија. Кога оди по улица секогаш е во центарот на вниманието бидејќи нејзините нозе се долги 132,5 сантиметри.

„Добрите работи доаѓаат во големи пакувања“, вели Рен за себе.

На 29 години, Рен може да се пофали дека има едни од најдолгите нозе во светот, долги 132,5 см.

Наоѓањето соодветни панталони или здолништа се чини дека е прилично тешка битка за неа. Рон моментално живее во Чикаго, САД, но по потекло е од Монголија. Таа како дете била прилично свесна за нејзината висина . Не беше задоволна од својот изглед, но на крајот го замени тоа чувство со самодоверба.

Денес Рен има голема самодоверба и обожува да носи високи потпетици.

– “Зошто да се обидеш да се вклопиш кога си родена да се издвојуваш”, Рен го смета за свое животно мото.

Рен ги наследи своите „високи“ нозе од нејзините родители кои се прилично високи. Таа вели дека таквата висина носи и недостатоци и предности.

View this post on Instagram

Во первых, хотелось бы поздравить @yraggan с его 500т подписчиками в инстаграм и пожелать дальнейших успехов. Во вторых, хочу отметить на сколько я влюблена в платья дизайнера @irneste и скоро заберу у них очередной шедевр❤ В третьих- кто не понял, это видео- чистой воды стёб над всякими sugardaddy( папиками) и их сопровождающими а-ля “модельками” в ресторанах🤣🤣🤣🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ 🎥 : @anatolysafaryan For booking World’s Tallest Models ➡️ manager@wtmmodels.com

A post shared by Ekaterina Lisina (@ekaterina_lisina15) on

Рен честопати ја удира главата од ниски врати, но во исто време може да дофати некои работи што и требаат од високи полици.

Екатерина Лисина од Русија е на прво место во Гинисовите рекорди за најдолги нозе во светот . Нејзината лева нога е долга 132,8 см, а десната 132,2 см. Рен е всушност втора во светот според должината на нозете.

Ги сакам моите долги нозе и мислам дека ме прават поубава – вели Рен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit