Очекувајки состанок – Поранешната сопруга на Орландо и испрати порака на Кети Пери

28 август, 2020
кети пери


Американската пејачка, 35-годишната Кети Пери и нејзиниот осумгодишен свршеник, актерот Орландо Блум го родиле своето прво дете, мало девојче по име Дејзи Доу Блум. Поранешната сопруга на Орландо, 37-годишната Миранда Кер, исто така, реагираше на добрата вест, а судејќи според коментарот, треба наскоро да ги види своите нови родители.

View this post on Instagram

#Repost @unicef ・・・ Welcome to the world, Daisy Dove Bloom! We are honoured to introduce Goodwill Ambassadors @KatyPerry and @OrlandoBloom’s new bundle of joy.⠀ ⠀ “We are floating with love and wonder from the safe and healthy arrival of our daughter,” Katy and Orlando told us.⠀ ⠀ “But we know we’re the lucky ones and not everyone can have a birthing experience as peaceful as ours was. Communities around the world are still experiencing a shortage of healthcare workers and every eleven seconds a pregnant woman or newborn dies, mostly from preventable causes. Since COVID-19 many more newborn lives are at risk because of the increased lack of access to water, soap, vaccines and medicines that prevent diseases. As parents to a newborn, this breaks our hearts, as we empathize with struggling parents now more than ever.⠀ ⠀ “As UNICEF Goodwill Ambassadors, we know UNICEF is there, on the ground, doing whatever it takes to make sure every expecting mother has access to a trained health worker and access to quality healthcare. In celebration of the heart we know our daughter already has, we have set up a donation page to celebrate DDB’s arrival. By supporting them, you are supporting a safe start to life and reimagining a healthier world for every child. We hope your ♥️ can bloom with generosity.⠀ ⠀ Gratefully-⠀ ⠀ Katy & Orlando.”⠀ ⠀ Please tap the link in our bio to support the most precious gift: a healthy child.

A post shared by Orlando Bloom (@orlandobloom) on

Патем, Орландо и Миранда се разведоа во 2013 година, и тие беа во брак цели три години. Иако постојат многу теории дека 37-годишната манекенка е љубоморна на новата заедница на нејзиниот поранешен сопруг, тие се појавуваат сосема поинаку во јавноста.

 Освен тоа што и самата Кети Пери е во добри односи со синот на Орландо и Миранда, поранешните сопружници се наоѓаат на пријателски услови уште од разводот, како што покажува и најновите честитки.

Ова е прво дете на Кети, додека Орландо од претходниот брак со австралиската манекенка Миранда Кер има деветгодишен син Флин. Двојката се впушти во февруари годинава, но планираната венчавка во Јапонија мораше да биде одложена поради избувнување на пандемијата. Кети се бореше со тешка депресија две години пред зачнувањето и накратко ги прекина врските со Орландо.

View this post on Instagram

double tap if you’re in the #drfauci gang 🤘

A post shared by Orlando Bloom (@orlandobloom) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris