Одличен за ужина или лесен појадок. Похован крцкав компир (ВИДЕО)

8 август, 20200
сдфсдфсдфсдф

Потребно е:

Компири

јајца

брашно

презла

сол, масло

Подготовка: Измијте ги компирите и излупете ги па ставете во ладна вода. Исечете ги на тенки кругови и извалкајте ги во јајца и брашно со презла Пржете во тава во масло од двете страни. Додадете сол по вкус. Поставете ги на салфети. Можете да ги јадете сами или како гарнир со некое месо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi