ОДЛИЧНИ ВЕСТИ ЗА ЦЕЛИОТ СВЕТ: Научниците дојдоа до ново откритие за имунитетот на Ковид!

8 декември, 2020
maske-1

Научниците дојдоа до важно ново сознание за имунитетот на Ковид!

Студија од Универзитетската клиника во Инсбрук покажа дека оние излекувани од корона вирусот имаат стабилен долгорочен имунитет и не треба да се плашат од нови инфекции или мутации.

Учесниците во студијата, 29 од нив, биле на просечна возраст од 44 години и сите се разболеле од Ковид-19 во март, објасни шефот на студијата, Флоријан Дизенхамер.

Кај сите учесници, како што изјави за агенцијата APA, биле откриени антитела, а по шест месеци потребни се неутрализирачки антитела за имунитет, што зборува за постојан, стабилен долгорочен имунитет.

„Сите елементи на заштитен имунитет постојат“, нагласи Дисенхамер.

Резултатите од студијата од Инсбрук се совпаѓаат со значајни меѓународни наоди, додаде тој, потсетувајќи дека истиот заклучок беше постигнат и на Исланд и Њу Јорк.

Тој истакна дека излекуваните не мора да се плашат од нова болест, но посочи дека има исклучоци, кои не се правило.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit