Отворете го срцето за вистинскиот: 4 полускапоцени камења кои ќе привлечат љубов во вашиот живот

31 декември, 2020
gemstone-6656981920-830x0

Кристали и полускапоцени камења отсекогаш се користеле за чистење на аурата и привлекување добра енергија. Накитот збогатен со светкави кристали им е особено драг на жените, бидејќи ги инспирира да се чувствуваат моќно, мистично и привлечно. Во терапијата со кристали, четири полу-скапоцени камења имаат посебно значење – розев кварц, кунзит, родокрозит и лепидолит.

Покрај тоа што можат да го намалат стресот и да ги отстранат негативните мисли, според античкото верување, овие четири камења се погодни за оние кои сакаат да остварат стабилна љубовна врска.

Розев кварц

Од античко време, овој полускапоцен камен е симбол на нежни емоции. Исто така, ова е камен на универзална безусловна љубов кон себе и другите.

Кунзит

Моќниот полу-скапоцен камен што се користел во минатото за активирање и отворање на срцевата чакра и денес е многу популарен и баран.

Родохрозит

Друг моќен полускапоцен камен кој е поврзан со срцевата чакра. Ако ја потпрете на срцевата чакра, родохрозитот може да ви помогне да се поврзете со вашето внатрешно дете.

Лепидолит

Овој полускапоцен камен содржи литиум и често се користи за смирување на телото, умот и духот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber