ОВА Е НАЈЗДРАВИОТ ПОЈАДОК: Ги чисти цревата и се случува голема промена во вашето тело!

14 август, 2020
проја

Покрај тоа што спречува многу болести, овој оброк е исто така исклучително вкусен!

Состојки:

  • 150 гр плента од пченка
  • 3 јајца
  • 200 гр брашно
  • 300 гр ситно сирење, со малку маснотии
  • 1 лажичка сол
  • 1 прашок за пециво
  • 200 мл јогурт
  • 100 мл сончогледово масло

Подготовка:

Додека се подготвува смесата, неопходно е да ја вклучите рерната на 200 степени. Изматете ги јајцата во сад додека не бидат благо пенасти и додадете ги масло и јогурт во нив, а потоа добро измешајте ја смесата со миксер. По добивањето на хомогена смеса, брашното и палентата се додаваат со лажичка сол и прашок за пециво.

Во овој случај се препорачува да се користи брашно без глутен. Кога сите состојки се добро измешани и рамномерни, додадете го ситно исеченото сирење. Истурете ја смесата во претходно подмачкани калапи или плех со малку масло.

Пројата се пече на 190 степени додека не стане кафена, а може да проверите и со чепкалка за заби дали се доволно печени. Ако чепкалка за заби остане сува, тоа е знак дека палентата е готова и може да се изнесе на собна температура пет минути пред да се консумира.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris