Овие 14 совети ќе ви помогнат да ја заживеете интимноста со вашиот партнер!

26 декември, 2020
dreamstime-m-124874110


Во врските не е невообичаено партнерите да се чувствуваат како да се оддалечуваат, но овие 14 парови откриле како да го надминат овој проблем и да ја вратат топлината и заедништвото.


Тие можат да бидат преокупирани со работа, деца или други проблеми, па затоа партнерите се однесуваат како да немаат време едни за други. Но, во овие ситуации важно е да знаете како да реагирате и што да правите за свесно да ја поттикнете и заживеете интимноста.


Затоа паровите ги споделија своите мали трикови кои им помагаат да се зближуваат секој ден, а можеби и вас да ве инспирираат.

1.Стануваме рано да пиеме кафе или појадок заедно.

Кога двајцата работите од дома, не е тешко веднаш да се разбудите и да се фатите за работа. Но, наоѓаме време едни за други, дури и ако тоа значи да станеме рано за да се обединиме пред да се разделиме за да го добиеме денот. Понекогаш поминуваме време заедно да готвиме и да разговараме, а понекогаш е многу едноставно, затоа јадеме тост или житарици, така што ќе имаме време да разговараме без одвлекување внимание – вели Кристина Литке.

2.Имаме забавен утрински ритуал

Секое утро подготвувам зелен сок и пред да тргнеме на наша страна, правиме тост со зборовите: За вашето здравје. Потоа наздравуваме со дневна доза на пробиотици, а потоа велиме: За вашиот задник. Тоа нè насмејува и нема подобар почеток на денот заедно – опиша Бронвин Лундберг.

3.Ние секогаш се бакнуваме и се поздравуваме без оглед на се

Секое утро се поздравуваме со бакнеж пред да ја напуштиме куќата и кога ќе се вратиме дома. Ние правиме тост пред јадење со потчукнување со вилушка. Јас дури и не се сеќавам кога започна таа традиција, но за нас тоа е сигнал да престанеме да јадеме кога јадеме заедно. Ако не сме заедно, си испраќаме и СМС пораки: Добра ноќ и пријатни соништа. Те сакам! – вели Јан Кристоф Луис Мансано.

4.Оставаме скриени пораки

Имам комплет разгледници што ги обојувам и потоа и пишувам пораки на сопругата. Ги оставам на места каде што таа не очекува да ги најде. Комбинацијата на изненадување, позитивна намера и нежна порака ја зајакнува нашата заедништво во светот на дигиталните пораки. И испратив на работа, другата ја скрив во фиока со чорапи, потоа во нејзиниот автомобил или во нејзините омилени патики – раскажа Ли Чемберс.

5.Ние наоѓаме време за себе

Резервиравме две ноќи неделно само за нас. Уште кога станавме родители, јас и сопругата се обидуваме да одвојуваме време една за друга секоја недела. Иако на некои им звучи монотоно, тешко е да најдете време за себе со деца. Тоа ни дава можност повторно да се приближиме – вели Дам П.

6.Вежбаме благодарност

Пред спиење, се заблагодаруваме едни на други за сè што направивме во текот на денот, и за што се чувствуваме сакани и грижливи. Ние го правиме тоа секоја вечер. За нас е убава навика што прави да се чувствуваме добро – вели Аманда Олеандер.

7.Вечера дома

Мојот сопруг Џек обично готви и ќе го помине целиот ден размислувајќи што да подготви, барајќи ги најдобрите рецепти и слично. Тогаш тој ќе ме праша за совет и станува голем план. После тоа, му помагам да се подготви, и ако не му треба помош, седнувам и разговарам со него додека готви – опиша Адриен Хеџер.

8.Нема уреди во недела

Се договоривме недела наутро да ги поминуваме во кревет. Оваа недела ја нарекуваме lounging. Потоа го читаме весникот и разговараме пиејќи ги омилените пијалоци, но екраните не се дозволени. Отпрвин ми беше чудно да не правам ништо четири или пет часа, но не ми требаше многу време за да започнам со нетрпение да го исклучам надворешниот свет и да се потопувам во мојот партнер цело утро “, вели Лора Кеткарт Робинс.

9.Ние славиме ситници

Секој 5-ти во месецот подготвуваме мала прослава, бидејќи нашата годишнина е 5-ти ноември. Потоа излегуваме на вечера или правиме нешто посебно дома – вели Луис Мансано.

10.Измислуваме глупави песни

Имаме песна за појадок и вечера што ја пееме секое утро и вечер. Имаме и песна за прошетка што му ја пеам кога ќе излеземе и песна за поздрав кога ќе се прошетаме – раскажа Дан Реган.

11.Гледаме семејни слики

Имаме Apple TV што ни овозможува да прегледуваме фотографии од нашите мобилни телефони, без разлика дали избираме албум или генерално избираме по случаен избор. Значи, овие фотографии едноставно се појавуваат на ТВ во текот на денот, попладне или навечер. Забавно е да се гледаат стари фотографии, а тоа честопати води до забавни спомени и приказни “, вели Хеџер.

12.Заинтересирани сме за работни места и хобија

Мојот сопруг и јас имаме различни интереси и работни места, така што мојот е покреативен, а неговиот е покорпоративен. Но, ние секогаш зборуваме за тоа како ни помина денот, за проектите на кои работиме и што се случува со нас, без оглед колку е близу до другиот. Мислам дека тоа е важен дел од нашиот брак – рече Деби Тунг.

13.Медитираме заедно

Звучи смешно и јас веројатно добро ќе се смеев на тоа пред неколку години, но јас и Скот сакаме да медитираме заедно. И покрај тоа што работиме од дома, понекогаш нашите денови се толку хаотични што не можеме да седнеме и да ручаме заедно. Затоа медитираме во текот на утрото и тоа е добар начин да се подготвиме за напорен ден, а после тоа секогаш се чувствуваме поблиски – изјави Кеткарт Робинс.

14.Ние секогаш си носиме закуски

Работиме од дома и понекогаш толку многу се впуштаме во работата што забораваме да јадеме и пиеме. Затоа носиме вода и закуски во текот на денот, и секако тоа го придружуваме со бакнеж – заклучува Олеандер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber