Овој трик за отстранување налепници го воодушеви интернетот!

29 декември, 2020
untitled-design-2020-12-28t112307-041

Девојка со прекар @Lexie_byers објави видео на TikTok на кое се гледа како да се отстранат налепниците од новите очила за неколку секунди. Нејзината објава собра повеќе од 4,6 милиони прегледи.

– Имам генијален трик што ќе ве воодушеви и вас. Мајка ми ме научи на тоа пред неколку дена. Мајките знаат сè – рече таа во соопштението.


Таа покажа еден куп нови очила на кои има етикета со баркодови на дното и ценовна ознака за која вели дека инаку тешко се одлепува. Зеде парче селотејп и го залепи на налепницата така што парчето излезе. Потоа, таа притисна силно да се залепи и повлече што е можно подобро, а налепницата се излупи од стаклото без проблем, без кинење и остатоци од лепак и парчиња хартија. Коментарите на нејзиниот пост се претежно полни со пофалби за многу корисна идеја што ќе им го олесни животот на многумина. Погледнете како таа го стори тоа:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber