Папагалите во зоолошката градина ги проколнаа сите живи: Речникот им беше толку „богат“ што мораа да ги разделат!

30 септември, 2020
папагал

Вработените во зоолошката градина во Велика Британија беа принудени да одделат група од пет африкански сиви папагали кои ги проколнуваа посетителите и ги држеа подалеку од очите на јавноста, пренесува Си-Ен-Ен.

Според светските медиуми, папагалите Ерик, Елси, Тајсон и Били донирале пет различни сопственици на зоолошката градина, но тие поминале некое време заедно во карантин пред да бидат изложени, каде што едни од други брзо дознале дека тие се колнат, охрабрувајќи се едни со други на тоа.

Освен најчестите, како што е „Е** се“, во нивниот вокабулар може да се најде било која друга замислена пцовка. Ме викаа дебел г***** – рече директорот на зоолошката градина, Стив Николс.

Не само „посетителите“, туку и вработените во паркот беа „погодени“. Сепак, иако за посетителите беше претежно забавно птиците да бидат проколнати и да можат да возвратат со пцовки, поради можното негативно влијание врз децата, папагалите беа разделени и привремено се преместуваа на локации што не се во очите на јавноста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris