Пијалоци кои го помагаат губењето на килограмите: Нутриционисти тврдат дека ја намалуваат желбата за слатки!

18 декември, 2020
395926_x8_f


1. Зелен чај

“Ова е првиот одговор што ќе ви го даде секој нутриционист. Истражувањата докажаа дека зелениот чај има антиинфламаторно дејство. Благодарение на катехинските соединенија во комбинација со кофеинот, метаболизмот е забрзан”.

2. Кафе

Кафето е полно со здравствени придобивки и докажано антиинфламаторно. Овој пијалок се пие исклучиво без шеќер и млеко.


3. Јаболков оцет

Ако истражувавте пијалоци што согоруваат маснотии, сигурно сте чуле за јаболков оцет. Истражувањата покажуваат дека овој оцет согорува маснотии што се акумулираат длабоко во стомакот, а исто така помага да се намали целокупното складирање на маснотии. Не треба да претеруваме со употребата на овој пијалок. “Никогаш не треба да го пиете овој пијалок повеќе од 10 дена”, велат нутриционистите.

4. Сок од целер

Овој пијалок е полн со растителни влакна, но исто така многу добро ја смирува потребата од слатки. За сокот да биде ефикасен, тој мора да биде целосно природен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit