Пијаниот кум ја влечеше невестата за венчаницата по скалите извикувајќи: „Овој брак е најголемата грешка!“

19 ноември, 2020
befunky-collage-6

Томос Ридијан Вилсон направи невиден инцидент, а покрај невестата, ги нападна и нејзините сестри и мајка, јавно се одрече од нејзиниот брат и ги згрози сите гости – и сега тој е казнет на суд за тоа.

Томос Ридијан Вилсон беше кум на неговиот брат на венчавката и тој направи цел скандал на свадбата во хотелот Lampeter’s Falcondale во Цередигион, Велш, велејќи дека неговиот брат „никогаш не требаше да се ожени со Ерин Мејсон-Џорџ“

Нападот се случил кога семејството се обидело да му помогне на пијаниот младоженец Стефан да се качи по скалите по неговата венчавка. Очигледно во играта имало многу алкохол, а невестата и младоженецот учествувале во неа сè додека не тргнало наопаку.

29-годишниот Томас, инаку вработен како затворски службеник, започна да го навредува семејството на невестата Мејсон-Џорџ, извикувајќи дека неговиот брат никогаш не смеел да земе учителка во основно училиште за жена и велејќи му дека неговиот брат „повеќе не е Вилсон“. Тој дивееше пијано, па дури и ја удри невестата, ја зграпчи нејзината венчаница и ја влече по скалите. Ги нападнал и нејзината мајка и двете сестри кои се обиделе да ја одбранат од насилникот, пренесува Daily Mail.

Неговиот брат Стефан е командант на одделот во армијата и служеше како војник во корпусот на кралските инженери осум години.

Случајот отиде на суд по немилиот настан, а окружниот судија Гвин Џонс рече дека иако никој од семејството Мејсон-Џорџ не претрпел долгорочни повреди, „мислите и грдите спомени за она што требало да биде среќен настан ќе траат долго“.

Обвинителот Кевин Шалинор изјави дека Томос реагирал луто кога семејството се обидело да го присили неговиот брат Стефан Вилсон да легне во кревет затоа што бил пијан.

Мајката на невестата на судењето рекла дека работите ескалирале кога Томос се обидел да ја удри. Потоа се фатил за венчаницата на својата снаа и ја извадил, предизвикувајќи да падне по скалите.

За време на инцидентот, беше откриено дека Вилсон ја нападнал мајката на г-ѓа Мејсон-Џорџ, Линда и нејзината помлада сестра Дион, а исто така ја грабнал за врат друга сестра, Кали, предизвикувајќи црвенило.

Вилсон нападнал и менаџер во хотелот Фалкондале во Лампетер кој го обвинил за оштетување на облеката и опремата на хотелот.

За време на судењето, Вилсон ги негираше сите обвиненија, а бранителот Том Робертс рече дека инцидентот е предизвикан од г-ѓа Мејсон-Џорџ и нејзиното семејство.

Тој рече дека Вилсон реагирал на тој начин откако видел како невестата го удира и го пцуе неговиот брат, пред да ги види неа и нејзиното семејство како му помагаат на Стефан по скалите, каде што тврди дека невестата го турнала младоженецот предизвикувајќи да падне.

Наводно, и невестата и нејзината сестра Сели го удриле Вилсон и дека подоцна фрлила кон него вазна и стаклено шише, што негирала.

Таткото на невестата, Колин Џорџ, кој исто така се обиде да го спречи во пијана агресија, рече: „Не можам да ви кажам колку многу забави има уништено. Има премногу епизоди за броење. ‘

Во постот на Фејсбук по венчавката, сестрата на Ерин Кали напиша: „Никогаш не дозволувајте никој да ја нарушува волшебната љубов што ја имате едни кон други!“

Хари Вилсон, вториот кум, рече дека ја видел невестата Ерин Мејсон-Џорџ како го „удира“ младоженецот Стефан Вилсон како му вели дека е време за спиење.

Тој опиша како Стефан паѓа по скалите, а неговиот брат Томос оди да му помогне пред Ерин да го удри Томос, додека другите членови на нејзиното семејство „се нафрлија’“врз младоженецот Стефан.

Сепак, на суд, Вилсон беше осуден на 12 месеци хуманитарна работа и 240 часа неплатена работа.

Исто така, му беше наредено да плати 250 фунти отштета на Ерин и Кали Мејсон-Џорџ, како и по 100 фунти на Дион и Линда Мејсон-Џорџ и г-дин Џонс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit