По обвинувањата дека се продал за пари, принцот Хари го покажа вистинското лице!

21 ноември, 2020
profimedia-0567182206

Со оглед на тоа што серијата „Круна“ на Нетфликс, за која многумина сметаат дека го прикажуваат британското кралско семејство на изобличен и понижувачки начин, влезе во четвртата сезона на емитување, принцот Хари се најде на мета на критики од британската јавност. Тие му замерија затоа што потпиша договор вреден 200 милиони долари со Нетфликс, кој, според нив, ‘заработува цело богатство со засрамотување на кралското семејство, па го повикаа 36-годишниот принц затоа што се продал себеси за пари. Сепак, Хари сега на тивок, но моќен начин им покажа дека има несебично срце и дека со дела, а не со зборови, покажува дека се грижи за оние кои имаат потреба.

princ harry


Неодамна, добротворната организација Фондација за семејни настани Вокер (WFW) објави на својот Инстаграм профил неколку фотографии од принцот Хари во лежерно издание со маска на лицето, помагајќи им на волонтерите да доставуваат храна до воените ветерани и нивните семејства, како дел од операцијата „Исхрана“. „Денес имав чест да се сретнам со принцот Хари и да работам со него“, рече портпаролот на организацијата. ‘Тој ни се придружи во доброволното пакување и дистрибуција на храна до нашите соседи во Комптон. Тој е многу скромен и љубезен ‘.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit